Grzegorz Rippel

Właściciel ILLUSTRO Szkolenia Doradztwo, trener biznesu- konsultant, doradca zawodowy, wykładowca akademicki. Od prawie dwudziestu lat związany z branżą szkoleniowo-doradczą. Specjalizuje się w szkoleniach z kompetencji menedżerskich i sprzedażowych. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. Posiada certyfikację ExtendedDISC. W przeciągu tych 15 lat zrealizował ponad 20 tys. godzin szkoleniowych pracując zarówno dla małych firm jak i koncernów. Realizuje kompleksowe procesy rekrutacyjne i rozwojowe dla kadry średniego i wyższego szczebla.
W swojej pracy łączy praktykę zarządzania i doradztwa biznesowego pracą ze studentami. Prowadził zajęcia dla studentów Uniwersytetu Opolskiego, Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach (aktualnie Akademia im. Frycza Modrzewskiego w Krakowie), Wyższej Szkoły Zarządzania i Finansów w Poznaniu, Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Bielsku-Białej czy Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach. Obecnie związany naukowo jako praktyk z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu – Wydział Ekonomiczny w Opolu, gdzie od 2012 roku prowadzi warsztaty i wykłady dla studentów na studiach podyplomowych. Laureat nagrody WSB za najwyższe noty w ocenie kadry dydaktycznej WSB (2017). Jest członkiem Rady Biznesu Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu i Opolu Wykładowca i opiekun merytoryczny kierunków studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej związanych z HR. 

„Własna działalność- determinacja czy desperacja?" - Spotkanie składa się z trzech uzupełniających się modułów, w trakcie których podzielę się swoimi doświadczeniami z procesu budowania firmy, konfrontacji swoich marzeń z realiami biznesu, sposobów na budowanie stabilnej firmy w zmiennych czasach oraz umiejętności szybkiego reagowania i wyciągania wniosków z błędów i sukcesów.