

Dr Paweł P. Mlicki
Dr Paweł P. Mlicki jest psychologiem społecznym, mediatorem, konsultantem organizacyjnym. Jako mediator specjalizuje się w sporach gospodarczych i pracowniczych. Prowadził mediacje w sporach zbiorowych. Jest wpisany na listę stałych mediatorów prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego Warszawa w Warszawie, mediatorem Centrum Mediacji Konfederacji Lewiatan oraz Międzynarodowego Centrum Mediacji. Od kilkunastu lat doradza firmom i związkom zawodowym w sprawach współpracy i ugodowego rozwiązywania sporów. Od 15 lat, najpierw prowadząc polski oddział holenderskiej firmy Déhora, a później z nią współpracując, pomaga organizacjom w optymalizacji planowania korporacyjnego czasu pracy. Interesuje się̨ m. in. etyką zawodową i działaniami antykorupcyjnymi, zarzadzaniem zmianą i współpracą̨ międzynarodową̨ w ramach Unii Europejskiej. Po kilkunastu latach pracy naukowej na uniwersytetach w Polsce i Holandii kontynuował karierę̨ jako doradca holenderskiej policji i Ministerstwa Sprawiedliwości w obszarach międzynarodowej współpracy w zwalczaniu ciężkiej, zorganizowanej przestępczości oraz wprowadzania zasad etyki zawodowej w administracji publicznej. Przez wiele lat, jako wykładowca, współpracował z European Institute of Public Administration w Maastricht i z École nationale d'administration w Strasburgu. Był członkiem Rad Nadzorczych firm Job Net oraz PZU NFI Management, Smart Venture S.A. i Smart Faktor S.A. Był członkiem Zarządu Niderlandzko-Polskiej Izby Gospodarczej.
Mediować czy się sądzić? Oto jest pytanie!
Prowadząc biznes musimy się liczyć z różnymi ryzykami, również ryzykiem sporu i konfliktu, w szczególności w obszarze HRowym. Tradycyjnie konflikt kojarzy nam się z sądem i często miesiącami, a nawet latami czekania na orzeczenie sądu. A wcale tak nie musi być.
Warto rozważyć bardziej atrakcyjne, efektywne i naprawdę biznesowe alternatywy: procedury identyfikowania i zarządzania konfliktem oraz mediacje. Czym są, jakie są ich zasady, jak powinniśmy tworzyć ten system i jak powinny przebiegać mediacje, jaką rolę pełni mediator, a jaką rolę będą pełnić pełnomocnicy stron przy mediacji sądowej? Jaka jest prawna moc ugody zawartej przed mediatorem? Na te i inne pytania dotyczące tworzenia systemu compliance, jako metody zarządzania konfliktem oraz dotyczące mediacji odpowiemy w dwugłosie procesowego adwokata i mediatora, specjalistów także, choć nie wyłącznie, z obszaru HR. Serdecznie zapraszamy!